<$BlCumartesi, Aralık 30, 2006>

<$Bl

Herkese mutlu, sağlıklı bir yıl diliyorum.Yeni yıla dans eden ineklerle gireyim, bütün yılım kıpır kıpır geçsin derseniz, animasyonu
buradan izleyebilirsiniz.

Moo!

***

Halen hediye almadığınız birisi varsa ve kara kara ne alacağınızı düşünüyorsanız, Selçuk Altun'un nefis kitabı "Kitap İçin" harika bir seçim olur.

Moo!


Arka kapaktan;

"Edebiyat ile güzel sanatlar (veya onlarsızlık) için aforizma, alıntı ve kıs(s)a notlardan mürekkep bin madde...
2005 yazından itibaren Cumhuriyet Kitap'ta, "Kitap İçin" başlığıyla kırk hafta boyu yayımlanan yazıları ilgiyle karşılanmıştı. Selçuk Altun onların kitaplaşma sürecinde (g) özden geçirdi.
Eğleneceğini sanan yazarını eğiten kitap!
"O bir kitapçoksever. Yaşadığı topraklarda herkes kitap sevsin diye kat etmeyeceği yol yok. Selçuk Altun: Nefes aldığı 'kitap için'dir"

Not düşelim, bu kadar kitapla içli dışlı olan birisinin, binlerce kitap kapağı görmüş, YKY'deyken yüzlerce kapağa belki onay vermiş birisi kendi kitabında bu kapağa nasıl onay vermiş bilemiyorum, tasarımcısı kusura bakmasın gerçekten kötü, kitabın içeriğiyle özüyle tamamen alakasız bir kapak tasarımı olmuş.Olsun, içi çok keyifli bir okuma sunuyor, Selçuk Bey'in kitap tutkusu okuyana işliyor, ortak bir tutkuyu paylaşmanın hazzını hissediyorsunuz okurken.Yeni baskılarda belki değiştirirler kapağı.

Tekrardan mutlu, sağlıklı, bol çizgili bir yıl diliyorum :)

<$Bl0um:

<$BlYorum Gönder