<$BlCuma, Kasım 24, 2006>

<$Bl

merhaba,

DigitalArts isminde yeni bir dergi yayına başlıyor bu hafta.2 ayda bir yayınlanacak derginin dijital ilüstrasyon, animasyon, dijital boyama ve foto manipülasyon konularında kuvvetli bir içeriği var.

Ben de, yine ÇizgiliBlog isimli köşemde, Flash ile ilüstrasyon ve animasyon konularında yazılar yazacağım.Kendi çalışma yöntemlerim, püf noktaları, tüyolar gibi, teoriden ziyade pratik yönde yazılar olacak.Pembe pembe inekler yapacağız :)


İlk sayının kapağıİlk sayıdan örnek sayfalar içeren maket PDF olarak burada.


Basın bülteninden;


Yeni bir dergi, DIGITAL ARTS
1-3 Nisan'da Bayilerde.

Digital Arts sayfalarında yazacak olan yazarların birçoğunu, uzmanlık alanlarına yönelik çalışmalarıyla, isimlerini duymuş ya da tanıyor olabilirsiniz. Yazarlarımız kendi köşelerinde amatör okurlarımızın yanında profesyonel okurları da hedeflemektedir. Ülkemizde farklı alanlarda çalışan profesyoneller, yerli yayımların bilgi düzeylerini çok sığ bulduklarından, yurt dışı yayımları tercih etmektedirler. Digital Arts, profesyonellerin de takip edebileceği, içeriğinde nitelikli, özel bilgilerin bulunduğu bir yayımdır.
Digital Arts’ın içerik çizgisinde bir yerden alıp uyarlama anlayışı olmayacaktır. Iinternet üzerinde rahatlıkla bulunabilecek bilgilerin dergimizin sayfalarında yer alması söz konusu değildir. Her zaman yeniyi ve özeli sizlerle paylaşacağız.
Dergimizi sizlere 2 ayda bir hazırlayacağız. Bizim acelemiz yok; iyiyi güzeli, nitelikli olanı sizlere vermek için sizlerin de düşüncelerine ihtiyacımız olacaktır, övgü ve ba?arı dileklerinizden çok, acımasız eleştiri mektuplarınızı bekliyoruz.

Bu sayımızda, özellikle konsept tasarımcı olarak
Emrah Elmaslı ve Kerem Beyit’i sayısal sanatların farklı bir alanında ise Mehmet Gözetlik’in çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

Gökhan Okur ve Mehmet Saygın vektörel illüstrasyon çalışma ve teknikleriyle, Fatih Kaygusuz Photoshop kullanarak Abstract bir çalışmasıyla, Serdar Bilginer nezih bir poster uygulamasıyla, Savaş Özay kendine has üslubuyla Protein adlı örnek çalışmasını adım adım anlatarak.

Süleyman Gezgin ise foto manipülasyon tekniklerini kullandığı özel çalışmalarıyla dergimizde yer alıyorlar.
Gülnur Güvenç Digital Artist’ler üzerine araştırmasıyla,

Uğur Akdemir Adobe After Effects 7.0 incelemesi, Bora ve Berkay Ünal Firework, Flash üzerine araştırmalarıyla sizlerle.

Yazar kadrosu olarak genş bir ekibe sahibiz. Bu sayımızda yer alamayan

Gürcan Özkan, Ömer Durmaz, Görkem Tezcanlı, Çağatay şimşek, Ömer Yıldız gibi profesyonellerimiz önümüzdeki sayılarda sizlerle olacaklar.


http://www.faydalinotlar.com/digital_arts.pdf


Her türlü görüş ve düşünceniz için bize yazabilirsiniz.

Ceyhun Akgun
Digital Arts
Yayın Danısmanı
info@ceyhunakgun.com


İlgi göstereceğinizi umuyoruz, okuyalım, okutalım :)

<$Bl0um:

<$BlYorum Gönder