<$BlPazartesi, Kasım 27, 2006>

<$Bl

merhaba,

Dergimiz DigitalArts'ın 2. sayısı Haziran ayında bayilerde olacak, bir kaç gün kaldı :)
2. sayı için hazırlanan bülteni aşağıya yapıştırıyorum.
Digital Arts Dergisi 2. Sayısı
Haziran’da Bayilerde

Digital Arts Dergisinin 2. Sayısının 2.5 MB’lık mini maketinin linki
http://www.digitalarts.com.tr/DigitalArts_2.pdf


2. Sayıda ki dosya konuları ve
aramıza yeni katılan arkadaşlarımız.

Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızdan Alemşah Öztürk “Freelance Çalışma” hayatına yönelik yazısıyla sizlerle olacak. Önümüzdeki sayılarda benzer yazı ve çalışmalarıyla köşesinde devam edecek.

Çağatay Şimşek, 3D dünyasına yönelik video efekt ve tutorial çalışmalarıyla devam edecek. Şimşek’in “After Effects” üzerine yazısını okuyabilirsiniz.
Yeni arkadaşlarımızdan biri de Ömer Durmaz. Aynı zamanda öğretim görevlisi olan yazarımız, yazılımların kullanım püfleri ve deneye dayalı araştırma yazılarıyla sayfalarımızda yer alacak. Aynı zamanda bir çizer olan Ömer, el çizimlerini bilgisayar ortamında yeniden oluşturma üzerinde duracak.

İlk sayıda hayallerimize dönük yazısıyla yer alan Ersoy Soyer, aynı zamanda animasyon, çizgi film gibi işler yapan bir şirketin yöneticisi. Bu işlerin yukarıdan nasıl göründüğü ve ne şekilde yürüdüğüne dair düşünce ve yazılarını bizimle paylaşacak. Bu sayımızda ayrıca Kerem Beyit ile röportajımız var. Beyit çalışmalarının yanı sıra, önümüzdeki sayılarda tutorial uygulamalarıyla da Digital Arts ekibi içinde yer alacaktır. Kapak ve poster Kerem Beyit’in çalışmasıdır.

Dosya konularımızdan diğeri ise Emrah Elmaslı’nın “Sherbetcibot” ismini verdiği karakter tasarımının oluşum süreci. Konsept tasarımcıların hazırlık çalışmalarında bir karakterin oluşum sürecinin hangi evrelerden geçtiğine yönelik uygulamalı bir çalışma.
Dergimizde ayrıca, Fatih Kaygusuz’un çalışma tarzlarından biri olan Abstract uygulamasına yönelik hazırladığı başarılı bir tutorial bulunuyor. Bu yazısında kullandığı 2D ve 3D programları birlikte kullanarak ortaya harika sonuçlar çıkarıyor.
Savaş’ın renkler için doğadan esinlendiği yazısı, Mehmet’in yürüme animasyonu, Serdar’ın çiçekleri ve renkleri kullanarak ortaya çıkardığı poster, Berkay ve Bora’nın Web dünyasına yönelik önemli iki yazısı, Gökhan’ın “Snow Board” tasarım için hazırladığı tutorial’ını zevkle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Ceyhun Akgün
Digital Arts Dergisi
ceyhun@digitalarts.com.tr


Takip edelim, yaşatalım :)

Selamlar

<$Bl0um:

<$BlYorum Gönder