<$BlPazartesi, Kasım 27, 2006>

<$Bl

www.bulutsuzluk.com 'dan alınmıştır, Bulutsuzluk Özlemi'nin geçmişinden onlarca fotoğraf için, lütfen siteyi ziyaret edinmerhaba,

Benim için Türkiye'nin en iyi şarkı yazarı Nejat Yavaşoğulları ve en iyi grubu Bulutsuzluk Özlemi'dir.Grubu ilk dinlediğim ortaokul yıllarımdan beri bu böyledir, uzun uzun yıllar da bunun değişeceğini sanmam.Bulutsuzluk Özleminin de en iyi 2 albümü , yine bana göre, "Uçtu Uçtu" ve "Güneşimden Kaç"tır.
Grubun 20.yılı için özel hazırlanan özel bir kutuda, bu 2 müthiş albüm ve yine çok çok güzel bir başka albümleri "Yol" satışa çıktı. 13,5 YTL gibi çok çok ucuz bir fiyata satılan arşivde tam 38 şarkı var, KESİNLİKLE kaçırılmayacak bir fırsat.

Kutunun tasarımını Bulutsuzluk Özleminin yeni logosunu ve önceki albümün kapak çalışmalarını hazırlayan Bülent Erkmen hazırlamış, ki hem o kapaktan hem de logodan kesinlikle hoşlanmıyorum.Bülent Bey'in grafik tasarım kabiliyetini sorgulamak haddimiz değil ama Bulutsuzluk Özlemi için hazırlanan çalışmaların, grubun kimliğiyle kesinlikle örtüşmediğini düşünüyorum.
Hatta yukarıda gördüğümüz , Bulutsuzluk Özlemi'nin sitesinden aldığım görsel gerçekten albümün kutusunda kullanıldıysa, "ayıp" diyorum.Bu akşam kutuyu satın alacağım, o zaman netleştiririm.

Bulutsuzluk Özlemi'nin resmi sitesinde, ki o sitenin tasarımını da beğenmiyorum, yakıştıramıyorum gruba, şöyle yazılmış;

"Müzikal yaşamalarında ilk kez bir arşiv çalışmasına imza atıyorlar…38 Bulutsuzluk Özlemi şarkısı bu sette…

Türkiye’ de Rock Müzik tarihinin mihenk taşlarından sayılan 3 albüm “UÇTU UÇTU”, “GÜNESIMDEN KAÇ” ve “YOL” 3’lü box set halinde yeniden müzikseverler ile buluşuyor..
20. yil için özel olarak tasarlanan, arşiv niteligi taşıyacak box set DMC ve ADA Müzik işbirligi ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

3 albüm ve 38 sarkıdan oluşan box set grubun dilden dile dolaşan ve slogan olmuş“Sözlerimi Geri Alamam”, “Acil Demokrasi”, “Uçtu Uçtu”, “Hiroşima”, “Bayram Görüşmesi” , “Yine Düştük Yollara” , “Yollarda” , “YÖK’ ün Yıldönümü”, “Kaportacı” , “Lili Yarim” , “Boyalı Kuş” gibi bir çok şarkısını içinde barındırıyor.1990 yılında yayınlanan UÇTU UÇTU, 1992 yılında yayınlanan GÜNESIMDEN KAÇ ve 1998 yılında yayınlanan YOL albümlerinden oluşan box sette , albümler Miam Stüdyolari’ nda yeniden mastering uygulamasina sokulmus ve duyum kalitesi 90, 92 ve 98 de yayınlanan albümlere oranla arttırılmıştır.
Grafik tasarımları Bülent Erkmen tarafından yapılan ve arşiv niteligi taşıyan bu box set , Bulutsuzluk Özlemi’nin dinleyicilerine 20. yıl armaganıdır"


Bir tane kendinize alın, bir tane de sevdiğiniz bir dostunuza hediye edin bu arşivden.

Selamlar,

<$Bl0um:

<$BlYorum Gönder